wtorek, 2 czerwca 2015

Historia hazardu w Polsce i na świecie według mnie!Zaczynamy dziś temat związany z historią hazardu w Polsce i za granicą :-) Jest to taka historia opowiedziana z mojego punktu widzenia, która jest naturalnie niepełna i może być gdzie nigdzie złe zinterpretowana, za co z góry przepraszam :-)

Chciałem po prostu odpowiedzieć to po swojemu, sprawdzając przy okazji w swoim zakresie, co pamiętam z historii hazardu, o której czytałem 2-3 lata temu. Dziś mam małą szansę na odświeżenie tych wydarzeń.

Polska część hazardu.

 W Polsce hazard rozwijał się bardzo późno, czego przykładem są pierwsze kasyna które powstały w Polsce. Nie było ich dużo i same w sobie nie zyskały dużej popularności z uwagi na warunki w jakich Polska się rozwijała. Kiedy przyszedł czas na wolną Polskę, najbardziej znane były kasyna hotelowe, na które mogły sobie pozwolić tylko największe znakomitości z naszego kraju, bądź po prostu osoby przyjezdne.
To jednak nie wszystkie typy kasyn. W tamtym czasie, bardzo popularne były również "Kasyna Milicyjne" oraz następnie "Kasyna Policyjne" które były w posiadaniu właśnie owych służb.

Polskie kasyna nie miały do dyspozycji wielu możliwości, w porównaniu do tego, co było dostępne już w tym samym momencie za oceanem. Wszystko naturalnie z uwagi na fakt, że w Polsce nie było wielkiego zapotrzebowania.

Z początkiem 20-go wieku, wprowadzono do Polski kasyna automatyczne, które zaczęły pojawiać się między większymi miejscowościami na lotnych trasach przejazdowych, oraz automaty hazardowe trafił na dobre do wielu popularnych barów i restauracji na terenie całej Polski.

Owe automaty hazardowe możemy do dziś spotkać w wielu lokalach, choć już na pewno nie tych z najwyższej półki. Owe lokale wolą bowiem omijać tematykę hazardu i nie mieć z nią nic wspólnego. Tylko małe knajpki i bary posiadają aktualnie automaty hazardowe w swoim zasięgu

Zagraniczna część hazardu

Tutaj można wypowiedzieć sie już bardziej. Mekką hazardu okazały się Stany Zjednoczone, które najbardziej hazardu broniły i najwięcej na nim zyskały. Szybki rozwój tej tematyki, jak i następnie technologii sprawił że Stany Zjednoczone o hazardzie po dzień dzisiejszy wiedzą najwięcej. Co bardziej istotne. Również ich jakość hazardu jest najlepsza na świecie.

Dzięki szybkiemu rozwojowi, oraz wielu osobistościom grającym w Amerykańskich kasynach w latach 70-tych i 80-tych, USA również przeżywało największe skandale w swojej historii. Związane one były nie tylko z oszustwami hazardowymi, oraz problemami kasyn, lecz również problemami z bronią oraz narkotykami, które w tamtych czasach często towarzyszyły rozgrywkom i wielkim biznesom które załatwiało się na zaplecza VIP Roomów.

To jest część pierwsza moich wypocin ;) Na pewno jeszcze bardziej poruszę tematykę historii hazardu, lecz na to trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Mam nadzieję, że uznacie że było warto ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz